KONST / Litografier / Färglitografi 13824328
nr 1382 4328
Pär Andersson
(1926-2015), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 77/240. Motivet: 36x49cm, bladets mått: 50x63cm, oramad
Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 1 mars 2021
kl 18:32:39
25/2 23:10:07
100 kr
1/3 18:20:43
Pär Andersson
Läs mer om Pär Andersson